Obrzęk limfatyczny stopy

Dzień dobry. mam problem. Od zeszłego roku miewam obrzęk stopy lewej. Ortopeda za pomocą USG poinformował mnie , że to obrzęk limfatyczny i wypisał mi Cyklo3Fort i Doxium obrzęk zszedł lecz nie do końca. Po pewnym czasie noga znowu zaczęła mi puchnąć. Zdjęcie RTG i USG Dopplerowskie nic nie wykazało. Stopa nie jest spuchnięta cały dzień, lecz tylko w momentach ucisku w stawie skokowym przez skarpetkę czy sandał. Na drugi dzień obrzęk przechodzi i koło się powtarza.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zmodyfikować swoje nawyki. Polecam zastosowanie luzniejszego obuwia, skarpet bezuciskowych itp. Ważna jest także elewacja kończyny podczas odpoczynku.

Witam serdecznie, proszę skontaktować się z rehabilitantem potrafiącym zastosować kompleksową terapię manualną, najbardziej pomocną w leczeniu obrzęku limfatycznego.
Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog