Obrzęk moszny w czasie stosunku

Witam! Przeglądałem dolegliwości związane z tą problematyką i nie znalazłem podobnych problemów zdrowotnych, co też skłoniło mnie do przedstawienia także i mojej udręki. Od dłuższego czasu, tj. mniej więcej 7-8 miesięcy mam problem, jak mi się wydaje, z moszną. Mianowicie podczas stosunku, których częstotliwość określę regularnie - często puchnie mi moszna i pojawiają się na niej grudki/małe guzki i zgrubienia. Nie są głębokie, a powierzchowne i występuję tylko na mosznie. Zjawisku towarzyszy zaczerwienienie, a także pieczenie. Wszystkie dolegliwości w opisywanym problemie znikają mniej więcej po 1-2 godzinach, grudki się wchłaniają, z tym że pieczenie czasem ustępuje trochę później ~3 godziny... Wiem, że powinienem udać się do specjalisty, niestety mam problem z egzekucją czasu, co jest głównym przyczynkiem do przeciągającej się sytuacji. Prosiłbym o możliwą poradę - z czym mam do czynienia i do jakiego specjalisty powinienem się udać - urolog, czy jednak dermatolog? Z góry dziękuje i pozdrawiam!

Trudno mi określić co jest podłożem tego stanu bez bezpośredniego badania. Być może spowodowane jest to jakimś uczuleniem, np. uczuleniem na płyny fizjologiczne partnerki. Jeśli zmiany na mosznie pojawiają się nagle, zaraz po stosunku to jedynie może to być symptomem jakiegoś uczulenia. Może Pan stosuje jakieś prezerwatywy, może partnerka stosuje jakieś środki antykoncepcyjne stosowane miejscowo lub jakieś środki higieny intymnej, na które jest Pan uczulony. W tej sprawie najlepiej skonsultować się z dermatologiem.