Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obrzęk nóg, wzdęty brzuch, zaparcia, drętwienie kończyn i ucisk głowy przy niedoczynności tarczycy

Mam obrzęki nóg, na prawej stronie galaretowatą bułę na stopie. Wydęty brzuch, dużo przytyłam.Cierpię na zaparcia od lat. Od tygodnia mam odrętwienie lewej ręki,( 2 lata temu leczyłam porażenie nerwu twarzowego) do tego ucisk głowy. Leczyłam się na tarczycę niedoczynność, dzisiaj odebrałam wyniki są w normie. Borelioza wynik ujemny. Niski cholesterol x 2 i eozynofile. Na prawdę nie wiem co robić, proszę o pomoc w jakim kierunku robić badania by wreszcie znaleźć przyczynę choroby.
KOBIETA ponad rok temu

Badanie moczu na ciała ketonowe

Ciała ketonowe pojawiają się, m.in. jeżeli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości pokarmu na pokrycie zapotrzebowania energetycznego. Dlatego też w profilaktyce powinno stosować badanie krwi na obecność ciał ketonowych ? można je zrobić w domu lub w laboratorium.

Witam serdecznie! Przede wszystkim muszę wspomnieć, iż aby w pełni ocenić funkcję tarczycy konieczne jest nie tylko badanie TSH, lecz również wolnych hormonów - fT3, fT4, Jeśli wszystkie z powyższych były wykonane możemy wykluczyć niedoczynność tarczycy jako przyczynę Pani dolegliwości. W związku z drętwieniem ręki i uczuciem ucisku w głowie sugerowałabym wizytę u neurologa. Obrzęki nóg wymagają natomiast wyjaśnienie czy nie mamy do czynienia z chorobą układu krążenia. Wstępną diagnozę w tym zakresie powinien postawić lekarz rodzinny.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy