Obrzęk nóg, wzdęty brzuch, zaparcia, drętwienie kończyn i ucisk głowy przy niedoczynności tarczycy

Mam obrzęki nóg, na prawej stronie galaretowatą bułę na stopie. Wydęty brzuch, dużo przytyłam.Cierpię na zaparcia od lat. Od tygodnia mam odrętwienie lewej ręki,( 2 lata temu leczyłam porażenie nerwu twarzowego) do tego ucisk głowy. Leczyłam się na tarczycę niedoczynność, dzisiaj odebrałam wyniki są w normie. Borelioza wynik ujemny. Niski cholesterol x 2 i eozynofile. Na prawdę nie wiem co robić, proszę o pomoc w jakim kierunku robić badania by wreszcie znaleźć przyczynę choroby.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Przede wszystkim muszę wspomnieć, iż aby w pełni ocenić funkcję tarczycy konieczne jest nie tylko badanie TSH, lecz również wolnych hormonów - fT3, fT4, Jeśli wszystkie z powyższych były wykonane możemy wykluczyć niedoczynność tarczycy jako przyczynę Pani dolegliwości. W związku z drętwieniem ręki i uczuciem ucisku w głowie sugerowałabym wizytę u neurologa. Obrzęki nóg wymagają natomiast wyjaśnienie czy nie mamy do czynienia z chorobą układu krążenia. Wstępną diagnozę w tym zakresie powinien postawić lekarz rodzinny.