Obrzęk nogi po wycięciu cysty

Miałem operację cysty pod kolanem w szpitalu 8 dni temu. Objawy: noga w dolnej części opuchnięta. Za dwa dni zdejmą mi szwy. Co może być za przyczyna opuchnięcia nogi?

Trudno mi określić, co może być przyczyną tego obrzęku kończyny dolnej bez bezpośredniego badania. Po operacjach tego typu, z zaoszczędzeniem ruchowym w okresie pooperacyjnym kończyny dolnej może dojść do wystąpienia zakrzepicy żylnej. Przejawia się to głównie w postaci obrzęku zaczynającego się od dystalnej części kończyny dolnej. Najlepiej w tej sprawie pilnie skonsultować się z prowadzącym chirurgiem, który bezpośredni oceni, czym spowodowany jest ten obrzęk.