Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obrzęk penisa, krostki i swędzenie. Co to może być?

Witam! Mam 14 lat i spuchniętego penisa. Widoczne są (naprawdę małe) białe krostki. Penis jest zaczerwieniony i opuchnięty. Nie mogę odprowadzić skórki z niego, ponieważ przeszkadza mi w tym opuchlizna! Na skórze jeszcze przed penisem mam widoczne krostki i zaczerwienienia, to możne być wpływ drapania się, ale już tego nie robię. Wydziela się także z tej opuchlizny (chyba) łojotok, bo wygląda to tak, jakby się pocił penis.

14 LAT ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Witam serdecznie.

Opisywane przez Pana objawy mogą świadczyć o zakażeniu grzybiczym lub bakteryjnym. Zaczerwienienie i świąd mogą być także spowodowane uczuleniem - jeżeli w ostanim czasie zmienił Pan jakieś kosmetyki czy środki czystości, może warto sie zastanowić, czy to nie stało się przyczyną dolegliwości.
Zdecydowanie powinien Pan udać się do lekarza, gdyż bez badania nie da się postawić rozpoznania. Może najlepiej zacząć od lekarza rodzinnego, który jeżeli będzie taka potrzeba zaleci wizytę u dermatologa.

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy