Obrzęk po operacji usunięcia żylaków powrózka nasiennego

Witam, mam 25 lat, miesiąc temu przeszedłem operację na żylaki powrózka nasiennego po stronie lewej. Przez cały miesiąc byłem na zwolnieniu lekarskim - w tym czasie wszystko wydawało się wracać do normy - po około 2 tygodniach zanikł obrzęk, wszystko szło w dobrym kierunku. Po miesiącu czasu wróciłem do pracy (pracuję po 12 h - jest to praca chudzona lub stojąca - bez większego dźwigania) Po 2 dniach pracy lewe jadro jakby zaczęło się powiększać. Czy to jest efekt jakiegoś przemęczenia, czy jest możliwe, że to jest obrzęk? Zaczynam się denerwować, że to może być wodniak. Dodam, że w dzień po operacji na USG wyszło mi zaleganie po mikcji 10 ml. Lekarz stwierdził, iż jest to niewiele i możliwe, że ten płyn się wchłonie. Pod palcami nie wyczuwam żadnego płynu, wyczuwam jakby lekką twardość.

Trudno mi określić co obecnie dzieje się z jądrem: czy jest to obrzęk czy tworzący się wodniak. Po tak długim okresie od operacji to raczej nie obrzęk tylko być może niewielki wodniak. Nie ma innej możliwości zbadania tego tylko skonsultowanie się ponownie z urologiem i wykonanie USG jąder. Nie wyczuje Pan żadnego płynu w worku mosznowym, gdyż w przypadku wodniaka jądra płyn zbiera się pomiędzy otoczką jądrową, a miąższem jądra (dochodzi tylko do powiększenia niebolesnego jądra).