Obrzęk po wykonaniu tatuaży

Witam mam pytanie chodzi o moja serdeczna przyjaciolke zrobila tatuaż i tatuator polecił smarowanie trybiotykiem lecz ona zamiast tak zrobić uzyla sudokremu i kwaśnej wody na świeży tatuaż teraz ma opuchnieta noge i zaropiala czy może być to powód kwaśnej wody i jak wygoic ma to teraz proszę o pomoc martwię się o nia. Prosilbym o odp Tel 536-338-719 ( pprzyjaciel )

PS. Z tym telefonem to Pan przesadził. Nie zadzwonię, nie mam do Pana żadnej sprawy.