Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 2 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obrzęk po zabiegu zszycia języka

Jestem po wypadku samochodowym przy ktorym przegryzlam sobie jezyk Jestem 6 dzien po szyciu , jezyk nie czuje jakby byl moj nawet ksztaltem mi go nie przypomina ,mam przykre uczucie ze wogle mi sie nie zrasta , jest jakis jakbby innej struktury jakby to nie byl jezyk ale kawalek jakiegos sliskiego miesa nie mojego Poza tym jest koloru kawy z mlekiem , nic nie jem tylko moge cos sie napic. Czy to normalne jak dlugo to ma tak trwac jesli to tak ma byc.??jak mam to pielegnowac I bardzo boli.?????
ponad rok temu

Skąd się bierze ból pooperacyjny?

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Czas gojenia się języka trudno dokładnie określić. Zwykle powinien zgoić się bez problemu.Czas gojenia może być dłuższy niż zwykle jeżeli wystąpiło nadkażenie lub rana była duża ( większa ilość szwów). Myślę, że po około 2-3 tygodniach sytuacja powinna się unormować. Doraźnie polecam stosować płukanki z dentoseptu lub szałwi. Prawidłowe czucie powróci z czasem, z pewnością dopiero po ustąpieniu obrzęku i stanu zapalnego. Nie ma niestety jakiegokolwiek schematu gojenia się ran języka.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Niestety, ale jeszcze przez długi czas takie dolegliwości mogą występować. W czasie przygryzienia języka doszło zapewne do wytworzenia się krwiaka (to właśnie ten kolor kawy z mlekiem), a uczucie obcości języka jest związane z uszkodzeniem nerwów. Krwiak w zakresie języka powinien wchłonąć się w okresie 2-3 tygodni. Niestety regeneracja nerwów może trwać nawet przez kilka miesięcy. Powoli, systematycznie prawidłowe czucie w języku zapewne powróci. Wszystko zależy od rozległości uszkodzenia nerwów.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

NIE OCENIĘ JEŚLI NIE WIDZĘ !!! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy