Obrzęk po zrobieniu tatuażu w warunkach domowych

Witam Wczoraj miałam robiony tatuaż w warunkach domowych. Po kilku godzinach w okolicach tatuażu wystąpił obrzęk i utrzymuje się do tej pory. Nie jest on tylko obrzękiem dokładnie w miejscu tatuażu lecz w obrzeże dookoła niego. Zastanawiam się czy wszystko jest w porządku czy mogło dojść do zakażenia. Warunki raczej były sterylne, ale być może skóra była zbyt mocno tatuowana. Jeśli jest taka możliwość wysłałabym zdjęcie tego miejsca. Pozdrawiam

Już się stało, więc Pani to nic nie zmieni, ale napiszę ku przestrodze innym: to są kłopoty na własną prośbę.
A dla Pani rada - proszę pilnie pójść do dermatologa, bo może być jeszcze gorzej. Nie leczyć się przez internet.