Obrzęk pod okiem i asymetria policzka po wypełnieniu doliny łez i zmarszczek śmiechowych

wczoraj lekarz wykonal mi wypelnienie doliny lez oraz zmarszczek smiechowych.Pod jednym okiem pojawil sie obrzek i na tym samym policzku robi sie asymetria jak sie usmiecham- kacik zbyt sie unosi .Lekarz podal wiecej kwasy na ten policzek,niewiele ponad 2ml> kazal masowac olejkiem biooil kilka dni gdzie wystepuje asymetria i stwierdzil ze powod to obrzekiem z oka. Czy to mozliwe?jak dokladnie to masowac?czy inhalacja zmiejszy ilosc kwasu?blagam o pomoc chetnie przesle zdjecie.serdecznie dziekuje

Witam to normalne że po zabiegu występuje obrzęk, preparat chłonie wodę i rozmieszcza sie pod skórą trwa to ok.14 dni jeśli po tym czasie wystąpi jakaś asymetria proszę wtedy odwiedzic ponownie lekarza wykonującego zabieg na korektę.

Może Pani spokojnie wykonywac inhalację, nie wpłynie ona na zmiejszenie ilości już podanego kwasu hialuronowego. W razie jakichkolwiek watpliwości może się Pani zawsze skontaktować z lekarzem,który wykonał u Pani zabieg. Pozdrawiam

Obrzęk to jedna z mozliwych reakcji na podanie kwasu. należy odczekać kilka dni i obserwować zmianę. Niestety okolica oczu jest jedna z najtrudniejszych do leczenia i jednokrotne podanie większej ilości kwasu - może spowodować przetrwały obrzek! Praktykuje się rozłożenie iniekcji na 2, 3 wizyty aby kontrolować ilość gromadzącej się w tej okolicy wody.
W razie tzw "nadkorekty" lekarz powinien rozpuścić nadmiar kwasu hialuronowego za pomocą hialuronidazy.

Absolutnie żadne zabiegi domowe nie zmniejszą obrzęku!