Obrzęk pod żołędzią po masturbacji

Witam! Mój problem dotyczy penisa, bowiem po masturbacji pojawił mi się obrzęk pod żołędziem. Przypomina on jakby pierścień biegnący wokół mojego członka. Po kilku dniach kiedy doszło znowu do masturbacji, z końca tego jakby pierścienia zaczęła biegnąć żyłka na żołędziu mojego członka o długości około 1 cm w kierunku cewki moczowej, wygląda to na przedłużenie pierścienia do żołędzia. Od chwili pojawienia się zmian staram się unikać podniecenia i masturbacji. Zmiany smarowałem przez ostatnie 3 tygodnie maścią Lioton 1000. Minęły już 2 miesiące, a poprawy żadnej nie widać, pierścieniowaty obrzęk nadal jest pod żołędziem i widoczna żyłka na żołędziu także. Dodam, że nie mam żadnych problemów z oddawaniem moczu, wzwodem itd. Czym te zmiany mogą być? Co powinienem z tym zrobić? Może powinienem używać jakiś leków? Do jakiego specjalisty ewentualnie powinienem się udać z tym problemem?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Niestety mimo chęci nie mogę jednoznacznie bez obejrzenia zmiany stwierdzić co jest przyczyną dolegliwości.
Uważam, że nie powinien Pan zwlekać i udać się do specjalisty: urologa bądź dermatologa.
Nie zalecam również stosowania leku, który Pan do tej pory stosował gdyż nie jest to prawidłowe postępowanie.

Może być wiele przyczyn zaistniałego stanu: infekcja wirusowa, grzybicza, bakteryjna lub inne.
Nie należy lekceważyć dolegliwości i leczyć ich na własną rękę, gdyż nieprawidłowe leczenie zaburzeń ze strony układu płciowego mogą prowadzić do groźnych powikłań.

Pozdrawiam!