Obrzęk podskórny okolicy lędźwiowej u kobiety w 18 tygodniu ciąży

witam prosze o wytlumaczenie mi terminu badan ciazy - obrzek podskorny okolicy ledzwiowej 3 mm. Lekarz nie powiedzial nic na temat obrzeku ogolnego synka wiec jestem spokojna ale po chwili uslyszalam ze ma tylko taki obrzek. Nie wiem co to oznacza dla malucha i jak to sie zachowa do konca ciazy . teraz jetsem w 18 tygodniu a tu jeszcze tyle czekania. Za tydzien bede miala amiopunkcje ale do tego momentu nie wiem jak dozyje w tych nerwach . Prosze o pomoc jak najszybsza na moja poczte
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Obrzęk zaobserwowany w badaniu USG sam w sobie nie jest wynikiem stwierdzającym jakąkolwiek patologię płodu. Dopiero wykonanie amniopunkcji pozwoli postawić rozpoznanie. Proszę spokojnie oczekiwać na badanie. Rozumiem z opisu, że zaobserwowany obrzęk 3mm dotyczy płodu, tytuł wiadomości sugeruje coś innego...