Obrzęk, pokrzywka i swędzenie skóry w wyniku kontaktu z zimnem

Witam. Panie doktorze od 2009 r mam uczulenie na zimno. Objawia się to na całym ciele szczególnie w miejscach nie osłoniętych. Po pierwsze miejsca te puchną (szczególnie palce dłoni oraz usta), potem pojawia się pokrzywka, która robi się czerwona, obrzmiała i bardzo swędzi. Leczę się w poradni immunologicznej oraz alergologicznej na ul. Czechosłowackiej niestety bez efektu. Zbliża się kolejna zima i boję się co dalej będzie. Z roku na rok objawy nasilają się. Proszę o pomoc...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.