Obrzęk, powiększenie oraz bolesność po operacji żylaków powrózka nasiennego

Witam! Dokładnie tydzień temu miałem operację żylaków powrózka nasiennego. Operacja przebiegła sprawnie bez komplikacji. 7 dnia po operacji pojawił mi się obrzęk na lewym jadrze. Czy ten obrzęk w ogóle kiedyś ustąpi? Boli mnie to dosyć mocno, więc nie jest to zbytnio przyjemne. Niestety z powodu swojej głupoty uległem własnej potrzebie i 6 dnia po operacji masturbowałem się, czy to mogło mieć wpływ także na ten obrzęk? Pozdrawiam!

Lek. Marta Hat

Witam! Obrzęk, powiększenie oraz bolesność w okolicy jądra po zabiegu usunięcia żylaków powrózka nasiennego mogą się utrzymywać przez około 2-3 tygodnie. Jeżeli dolegliwości będą się nasilać, bądź nie ustąpią po tym okresie należy skonsultować się z lekarzem. Do masturbacji/aktywności seksualnej można wrócić po około 2 tygodniach, więc przedwczesna masturbacja mogła wpłynąć na nasilenie dolegliwości. pozdrawiam serdecznie!