Obrzęk spojówki oka

Od roku mam obrzęk spojówki oka, wygląda to jak galaretka w oku. Byłam u okulisty, zakraplałam dicortinef, ale nie pomogło. Okulista przebadał mnie dokładnie i powiedział, że to być może alergia. Pracuję w szpitalu, mam kontakt z różnymi środkami, lampami do fototerapii. Mam wadę wzroku, astygmatyzm, nie noszę okularów, bo nie lubię. Kiedyś brałam leki na alergię ze względu na pokrzywkę bez określonej przyczyny. Obecnie stosuję tabletki antykoncepcyjne.

Lek. Marta Hat

Witam! Wspomniała Pani o występującym obrzęku spojówki oka - istotne byłoby, aby doprecyzować czy jest to obrzęk w jednym oku oraz czy towarzyszą mu jakieś inne objawy (ból, świąd, pieczenie, uczucie ciała obcego w oku światłowstręt). Ponadto być może możliwe jest skojarzenie kiedy dolegliwości się nasilają bądź są łagodniejsze. Okulista stwierdził alergiczne tło dolegliwości - warto zwróć uwagę na związek dolegliwości z potencjalnymi czynnikami wywołującymi, z którymi ma Pani do czynienia w pracy. W przypadku tła alergicznego należy skonsultować leczenie z alergologiem, natomiast warto rozważyć zapalenie odczynowe lub zapalenie spojówek towarzyszące innym chorobom. Pozdrawiam serdecznie!