Obrzęk stóp i powiek a wyniki badań serca

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłam, że mam pod koniec dnia lekko spuchnięte stopy i nogi wokół kostek oraz powieki rano. Koleżanka podpowiedziała, ze to może świadczyć o niewydolności serca. Zrobiłam badania EKG oraz ECHO serca, czy poniżej podane wyniki mogą rzeczywiście o tym świadczyć? Czy aby wykluczyć niewydolność powinnam zrobić jeszcze jakieś badania? EKG - rytm zatokowy prawidłowo częsty - sinistrogyria, zapis w granicach normy. ECHO - jamy serca i duże naczynia w normie, LA 33MM, LVDD 45MM, RVDD MM, Aorta 31MM Grubość mięśnia sercowego w normie IVS 9MM, ogólna kurczliwość w normie EF 66% mała niedomykalność trójdzielna i mitralna osierdzie BZ.

Witam, Mimo prawidłowych wyników powyższych badań nie można wykluczyć niewydolności serca. Objawy przez Panią opisane mogą jednak wynikać również z wielu innych chorób, m.in. niewydolności nerek, czy chorobach tarczycy. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego który po przeprowadzeniu wywiadu i badania przedmiotowego zaplanuje dalszą diagnostykę. Pozdrawiam