Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obrzęk stopy a przyspieszenie gojenia urazu

Wypis z SOR: Niezn. obrzęk stopy lewej. Bolesność śródst. po stronie grzbiet. i przyśrodk. Ruch. stawu skok. i palców zachowana. Bolesność przy prost. palców. Czucie i ukrwienie zachowane. RTG - bez cech ewid. urazu kostnego. Obecnie: ból skoki na drugiej nodze. a) Co zrobić, aby przyspieszyć gojenie urazu (zalecenie -maści okład z lodu) ? b) Czy jest możliwość zastosowania ortezy (innego usztywnienia), które ułatwiłoby poruszanie? c) Czy wskazane jest stosowanie terapii przeciwzakrzepowej
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam, jeśli ból stopy wywołany jest kolejnym urazem konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który po osobistym badaniu wskaże dalsze postępowanie. Proszę nie obciążać chorej stopy. Opuchliznę pomaga stosowanie Altacetu. O konieczności stosowania terapii przeciwzakrzepowej decyduje lekarz po osobistym badaniu.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety