Obrzęk szpiku kostnego kłykcia bocznego kości piszczelowej oraz płyn w kaletce brzuchato-półbłoniastej

Od 2 miesięcy mam bardzo silny ból kolana lewego głównie przy zginaniu. W USG zmiany degeneracyjne łękotki, w MRI - obrzęk szpiku kostnego kłykcia bocznego kości piszczelowej oraz płyn w kaletce brzuchato - pólbłoniastej. Reszta bez zmian. Dodatkowo mam wielopoziomowe dyskopatie kręgosłupa L/S i C. 1 lekarz powiedział że ból kolana jest spowodowany dyskopatią kręgosłupa, a 2-gi że to sprawa kolana. Oprócz bólu kolana mam również ból lewej nogi po przedniej części uda. Jak to się powinno leczyć?

Witam,
Płyn w kaletce brzuchato- półbłoniastej świadczy o patologii w obrębie stawu kolanowego i taki opis moze potwierdzać uszkodzoną łąkotkę opisana w USG. Dolegliwości bólowe bezsprzecznie wynikają z uszkodzenia stawu kolanowego i najprawdopodobniej będzie Pani wymagać artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Klinika Solumed-Ortopedia