Obrzęk szpiku przy przednich krawędziach trzonów kręgów w odcinku Th10-Th12

witam proszę o opis RM.Obrzęk szpiku przy przednich krawędziach trzonów kręgów w odcinku Th10-Th12 oraz cechy obrzęku i stłuszczenia szpiku przy obu stawach krzyżowo-biodrowych widocznych na granicy zakresu badania - obraz jest niecharakterystyczny, ale sugeruje zmiany w przebiegu SpA. Na poziomie Th10/Th11 lewoboczna wypuklina krążka mk nieznacznie modeluje worek oponowy, otwory mk są zwężone. L4/L5 centralna pjm modeluje worek oponowy Na poziomie L5/S1 otwory mk są zwężone przez osteofitozę

Witam,
Nie widząc obrazów z płyty, trudno jednoznacznie odnieść się do opisu.
Wynik wskazuje na stan zapalny trzonów kręgów, prawdopodobnie w przebiegu spondyloartropatii (SpA) - (Spondyloartropatie (SpA) są wzajemnie powiązaną grupą chorób reumatycznych, które charakteryzują się wspólnymi objawami klinicznymi i podobieństwem uwarunkowań genetycznych. Do SpA zaliczamy: zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK), łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS), reaktywne zapalenie stawów, zapalenie stawów towarzyszące zapalnym nieswoistym chorobom jelit (chorobie Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejącemu zapaleniu jelita grubego) oraz spondyloartropatię niezróżnicowaną).
Zmiany mogą być również wynikiem przeciążenia kręgosłupa, ale konieczna dalsza diagnostyka celem wykluczenia lub potwierdzenia wymienionych chorób.

Pozdrawiam serdecznie!