Obrzęk twarzy po usunięciu siódemki

Jak długo po usunięciu 7 górnej lewej może utrzymywać się obrzęk twarzy, usunęłam wczoraj rano, obrzęk policzka i zaczerwienienie jest większe niż wczoraj, 2 korzenie były zrośnięte z kością. Samo usuwanie zęba nie było zbyt uciążliwe. Otrzymałam Clindamycin

Lek. dent. PaweĹ PiÄtkiewicz

objawy mogą do 3 dni narastać a utrzymywać się nawet dwa tygodnie
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Do 3ciej doby po zabiegu dolegliwości mogą się nawet nasilać, po tym czasie powinna Pani zauważyć ich zmniejszanie się. Proszę zażywać przepisane leki, w razie wątpliwości może Pani udać się do gabinetu, gdzie przeprowadzany był zabieg w celu kontroli gojenia.