Obrzęk w miejscu wkłucia po szczepionce

witam mój 5,5 letni synek miał w piątek szczepienie na tężec,błonicy,krztusiec oraz na polio i dzisiaj czyli w niedzielę zauważyłam, że miejsce wkucia i okolice są zaczerwienione jest mały obrzęk i swędzi go to co mam zrobić ,czy jechać do szpitala proszę o pomoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, jesli obrzek gwałtownie nie narasta, to jedynie proszę obserwować dziecko. Jesli bedzie narastać. lub pojawią się inne niepokojace objawy proszę udać sie do pediatry. Pozdrawiam.