Obrzęk w obrębie stóp

nie mam nawet 20lat moj problem to obrzęk wewnątrz stop w okolicach kostek.dokładnie pod kostkami mam opuchnięte nogi.obrzek nie znika od kilku lat.rośnie tylko kiedy jestem po wysiłku fizycznym(jakimkolwiek).mam częste skurcze łydek i bardzo bolą mnie te obrzęki na obu stopach. W internecie nic nie ma a lekarz nie wie co mi jest i ciągle odsyła do chirurgów i ortopedy,mówił ze pierwszy raz coś takiego widzi. Co to może być?

Piotr Pilarski

Ciężko odpowiedzieć bez zbadania. Być może ma Pani większą skłonność do obrzęków. Warto byłoby wykonać jonogram.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza reumatologa, być może obrzęk pochodzi z dolegliwości stawowych. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.