Obrzęk w obrębie uda i siniak po szczepieniu u 1,5-rocznego dziecka

Dwa dni temu 1.5roczna corka byla szczepiona. Po szczepieniu pojawil sie obrzek na udzie i siniak. Dzis siniak jest na pol uda a obrzek twardy,goracy i czerwony na cale udo i kawalek biodra. Czy to normalne? Corka biega i bawi sie,ale narzeka na bol. Czy to moze byc alergia na szczepionke? Dostala Hib ostatnia dawke i pierwsza na meningokoki. Czy nalezy udac sie do lekarze? Jak dlugo z tym zwlekac,aby nie bylo to niebezpieczne dla zdrowia dziecka?

Aleksander Ropielewski

Proponuję kontakt z pediatrą. Ciężko stwierdzić czy jest to odczyn poszczepienny czy też krwiak po podaniu domięśniowym.