Obrzęk wargi a możliwość zarażenia się kiłą

Witam mam takie pytanie otóż mam wrażenie że moja dolna warga jest obrzmiała , każdy uspokaja mnie że jest wszystko ok nie am czerwonej alni nic,nawet ostatnio byłam u dentysty oglądała mi wnikliwie i powiedziała że nic się nie dzieje ani od środka ani od wewnątrz, niewiem już co mam o tym myśleć robiłam sobie nawet badania na kiłe wyszło w porządku i ob wyszło 6 czy np od pocałunku mogłam się czymś zarazić? proszę o odpowiedź i ewentualne uspokojenie mnie

nie widzę powodów do obaw.Zbytnia intensywność pocałunków może spowodować mechaniczne podrażnienie warg.