Obrzęk więzadła przyśrodkowo-pobocznego

2 mies.temu doznałam urazu kolana. Podczas upadku nie wypięła się narta, ból wzdłuż piszczeli, który kończył się na dużym palcu. Badanie usg wykazalo obrzęk więzadła przyśr-pobocz. trochę płynu w zachyłku pobocznym. Dziś po przejsciu kilku metrów silny ból od kolana w dół tylnej częsci nogi oraz w zgięciu kolanowym (tył bliżej strony wew.). Noga jest ociężała, z trudem wykonuje ruch. Kolano w środkowej cześci (okolice rzepki) rozpalone, podczas siedzenia uczucie kłucia oraz drętwienie stopy.

Taki stan wskazuje na miejscowe zapalenie więzadła pobocznego-przyśrodkowego i radziłbym ponownie skonsultować się z ortopedą, gdyż taki stan może wymagać bardziej agresywnego leczenia (np. leków podawanych miejscowo, dostawowo).