Obrzęk wokół pieprzyka na twarzy

Zauważyłam, że wokół pieprzyka na twarzy zrobił się obrzęk. Jest jakby napuchnięty, zaczerwieniony (wygląda jakby pod pieprzykiem zrobiła się np krosta). Obawiam się czerniaka. NiestetyJestem nieubezpieczona. Nie zarejestrowana w urzędzie. Jak najkorzystniej dla mnie mogłabym zbadać pieprzyk?Do jakiego lekarza się udać? Jaki byłby mniej więcej koszt takiego badania? Czy istnieje możliwość samodzielnego opłacania sobie ubezpieczenia? Nie byłam w takiej sytuacji wcześniej i jestem zdezorientowana.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak oczywiście można samemu. Proponuje udać się do dermatologa w tym przypadku prywatnie. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Najlepiej zarejestrować się w urzędzie pracy.

Jak najbardziej moze Pani sie ubezpieczyc dobrowolnie. W tym celu nalezy sie udac do oddzialu ZUS. 'Pieprzyk' wartoskonsultowac z dermatologiem. Konsultacji mozna zasiegnac komercyjnie (tj. odplatnie).