Obrzęki i ropne zmiany po zabiegu kwasem hialuronowym

Po zabiegu kwasem hialuronowym na całej twarzy tylko w bruzdach nosowo wargowych pojawiły się u mnie obrzęki i ropne wycieki, wynik posiewu: wyhodowano florę bakteryjną skóry. Pytam czy to złe oczyszczenie skóry twarzy przez kosmetyczke przed zabiegiem, czy fakt, że w dwa dni po zabiegu poszłam na basen zgodnie zresztą z zaleceniami owej kosmetyczki

trudno tutaj dać jednoznaczną odpowiedź czy było to niezachowanie czystości przez kosmetyczkę czy też zły produkt. Iniekcje kwasu hialuronowego nalezy wykonywac u lekarza a nie u kosmetyczki, bo kosmetyczka nie poradzi sobie z powikłaniami.