Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 3 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obrzęki nóg w okolicy kostek

Dobry wieczór mam pytanie odnośnie obrzęku nóg .Lewa noga puchnie mi już od dłuższego czasu jakieś 15 lat a prawa zaczęła od ok. 2 lat. Noga ta mnie nie boli a obrzęk mam cały czas w okolicy kostki ,latem jest on trochę wyżej .Robiłam różne badania , echo serca ,usg nerek,przepływ żył .Byłam u reumatologa ,który stwierdził że to słoniowacizna .Do tej pory nie zażywam żadnych leków bo nic mi nie przepisywano ,ale denerwuje mnie ten obrzęk i nie wiem co mam z tym robić.Bardzo proszę o poradę
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Jan ZajÄc
31 poziom zaufania

Witam. Odpowiedź na Pani pytanie jest trudna - nie znamy wyników badań. Jedyna podana informacja to "słoniowacizna". Na tej podstawie mogę napisać: leczenie słoniowacizny obejmuje przede wszystkim rehabilitację (specjalny masaż - drenaż limfatyczny, terapię uciskową - bandaże i odzież uciskowa, rehabilitacja ruchowa - ćwiczenia) pomocniczo można stosować leki zmniejszające obrzęki.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy