Obrzęki nóg wokół kostek

Witam,mam pytanie ponieważ nie wiem co mam robic,lekarze nie zwracają uwagi na obrzęki nóg głonie wokół kostek,ale też dość często całych nóg,nogo wtedy mam sztywne jak słupy, mam też wrazenie że mam za mało skóry przez ten obrzęk,od kostek na wysokość około 15 cm.wzwyż mam dziwnie plmistą skórę,takie czerwonawe plamki,dodam że przez noc obrzęki minimalnie się zmniejszają,ale ciągle są to już trwa kilka miesięcy,prosze o radę,co to może być,dodam że u rąk ,czuję wyrażny ból żył,Pozdrawiam.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Objawy mogą sugerować rozpoznanie niewydolności krążenia. Proponuję konsultację kardiologiczną i w razie potrzeby włączenie leku moczopędnego.