Obrzęki podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam pytanie. Zażywam 2 miesiąc tabletki antykoncepcyjne Yasminelle i mam wrażenie, że mam obrzęk nóg, a w tej chwili mam przerwę 7-dniową na okres. Pytanie moje brzmi, czy mogę odstawić po tych 7 dniach tabletki? Będę wdzięczna za szybką podpowiedź.

Witam serdecznie! Doustna antykoncepcja hormonalna może powodować zatrzymanie wody w organizmie i tym samym prowadzić do obrzęków. Jeżeli chce Pani odstawić tabletki, najlepiej to zrobić właśnie teraz. Proszę jednak pamiętać, że jeżeli nie planuje Pani rozpoczynać nowego opakowania po 7 dniach przerwy, konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia już od teraz. Wraz z przyjęciem ostatniej tabletki straciła Pani bowiem ich działanie. Pozdrawiam