Obrzęknięta krtań a refluks

Podczas badania endoskopowego wyszło ze mam obrzeknieta krtan.Laryngolog zasugerował refluks tym bardziej że miewam częste zgagi.Martwi mnie od dluzszego czasu wyraźnie powiekszony jeden migdał .Czy to może być od refluksu ?Jakie badania wykonać by wykluczyć nowotwór migdala? Zaznaczę że laryngolog oglądał migdały i stwierdził asymetrie nic z tym dalej nie robiąc.

Asymetria zdarza się. Z tego powodu nie wycina się od razu migdałka.

Palisz? Dużo pijesz ?
Są jakieś inne czynniki drażniące ?

Raczej do obserwacji.

Jeśli pomogłem proszę o podziękowanie :) , wówczas wiem, że moje odpowiedzi ktoś czyta.

Lek. Dawid Matyniak

Szanowna Pani - jak najbardziej objawy krtaniowe moga pochodzić od refluksu. Po wyeliminowaniu go najpewniej gardlo i krtań wrócą do normy.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg