Obsesja i miłość do mężczyzny

witam, mam 19 lat. Od ponad roku jestem zakochana w pewnym mężczyźnie, który nie ma pojęcia o tym co do niego czuje i jest poza moim zasięgiem. Mimo wszelkich prób nie potrafie o nim zapomniec bo widuje go kilka razy w roku. Ostatnio zauważyłam ze kiedy mam trochę czasu wolnego sprawdzam na fb, w internecie, w rozmawie ze znajomymi staram się zejsc naa temat zwiazany z tym mezczyzną by choć troche sie czegoś dowiedzieć. Boje się ze mam jakąs obsesję bo coraz trudniej mi sie skupic na czymś.

Zakochanie to stan, w którym zapatrzenie w drugą osobę i skupienie uwagi na obiekcie (oraz trudności w skupieniu uwagi na czymś innym) jest naturalne. W Pani jednak przypadku- jeśli uczucia nie ma szansy realizacji, staje się nieadaptacyjne i powodujące cierpienie. Warto skonsultować się z psychologiem, który pomoże przyjrzeć się przyczynom wyboru właśnie takiego mężczyzny oraz poradzić sobie z emocjami.