Obsesja na punkcie czystości włosów

Witam. Ostatnio zauważyłam, że mam problem dotyczący moich włosów. Cały czas mam wrażenie, że są brudne i tłuste. Kiedy pytam się mamy, czy są brudne, ona odpowiada że nie są. Czasem jestem przekonana że moje włosy są tłuste do takiego stopnia, że potrafię je umyć 2 razy dziennie. Często przyłapuję się też na bezsensownym trzymaniu i układaniu ich, chociaż nie mam grzywki, więc tak prawdę mówiąc nie mam czego układać. Czy to jest obsesja? Czy jestem chora? Proszę o jak najszybszą odpowiedź!

Witam,
nie ma możliwości diagnozy przez internet, jednak to o czym Pani pisze jest nieco nietypowe. Zachęciłabym Panią do wizyty u specjalisty w celu rozmowy o Pani problemie, ewentualnie dokonania diagnozy. Pozdrawiam.

Witam Panią
Pisze Pani o lęku przed chorobą i strachem czy w Pani zachowaniu wszystko jest tak jak być powinno. Aby odróżnić czy coś ma wymiar choroby czy też nie ważne jest takie kryterium czy to Pani zachowanie powoduje że np unika Pani spotkań z znajomymi, że np gorzej Pani śpi w nocy, że np nie ma Pani ochoty się uczyć czy też realizować siebie. Jeżeli układanie włosów jest ważniejsze od np wyjścia do szkoły, pracy,to warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty i przyjrzeć się problemowi bliżej.
Anna Suligowska