Obsesja na punkcie wagi i odchudzania

Witam! Mam na imię Jakub. Ważę 65 kg i mam 169 cm wzrostu. Mam obsesję na punkcie wagi, ważę się co najmniej 10 razy dziennie (co najmniej)! Ciągle chcę chudnąć, ale jak schudnę, te kilogramy powracają. Wiem, wiem, mam efekt jo-jo. Jak go zwalczyć? Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jakubie,

Twoje BMI=22,8 znajduje się na siatkach centylowych około 90 centyla, co oznacza tendencję do nawagi. Czym to może być spowodowane? Czy tym, że źle się odżywiasz? Jesz dużo słodyczy? Może za mało się ruszasz i spędzasz wiele godzin przed komputerem? Nie podajesz zbyt wiele informacji o sobie.

W Twoim wieku odchudzanie jest zabronione. Sam widzisz, że prowadzi do efektu jo-jo i może zaburzyć rozwój Twojego organizmu. Zobacz jak powinno wyglądać dążenie do prawidłowej masy ciała u dzieci i młodzieży:
http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-dzieci
Przede wszystkim zdrowa dieta z regularnymi posiłkami i dużo ruchu.

W Twoim przypadku proponowałabym wizytę u dietetyka, który zbada przyczynę powracających kilogramów i wskaże odpowiedni sposób postępowania, ponieważ odchudzaniem na własną rękę mogłeś doprowadzic do zachwiania metabolizmu. Twoja obsesja może mieć również poważne konsekwencje w postaci zaburzeń odżywiania. Powinieneś z kimś o tym porozmawiać np. z rodzicami, nauczycielem w szkole. Możesz zadać również pytanie psychologom z serwsiu www.abcanorekscja.pl, którzy specjalizują się w tego typu problemach.

Pozdrawiam