Obsesja na punkcie zdrady w związku

Żyjemy razem już 14 lat ,moja obsesja stało sie to ze żona ma romans albo mnie zdradza ponieważ często sie zdarza ze koleżanki zbierają sie na babski wieczór .ja mowię ze coś mi nie pasuje ale ona mówi ze nawet nie myślała o romansach ani zdradzie .Zmienila podejście do mnie ja widzę ze chyba sie wypaliło i nie wiem jak jej powiedzieć żeby mi to jakoś pokazała ze to jestem ja dalej ten jej.Zona nie może mnie zrozumieć i nie mogę tego jej wytłumaczyć bo nie jest facetem.

Witam,
nie rzadko trudne do rozdzielenia jest to co pochodzi z własnych przekonań a co od drugiej strony. Mi rzecz jasna po tak krótkiej informacji także trudno określić udział Pana czy Pana żony. Pisze Pan, ze coś się zmieniło, wypaliło, może tak być i także przyczyny tego mogą być różne i po obu stronach mogą leżeć. To co mogę zalecić jednak, to (jeśli Pan sam zauważa, że to myślenie o zdradzie stało się Pana obsesją) to może Pan nad tym pracować we własnej terapii, przyglądając się temu, warto to zrobić. W kolejnym kroku warto byłoby zapewne wyjaśnić sprawę pomiędzy Państwem, bo jak wspomniałam wiele czynników może powodować tą zmianę. Niestety także Pana nastawienie, może być dla żony trudne. to trochę na zasadzie akcji i reakcji im większy nacisk tym większy opór:( Nie mam możliwości zaproponowania jakiegoś szybkiego rozwiązania, jednak możliwości rozwiązania istnieją. Szczerze zachęcałabym do przyjrzenia się sobie, swoim potrzebom (tak jak Pan słusznie zauważa także swoim męskim potrzebom), z pomocą psychoterapeuty można to z powodzeniem zrobić, bo jedna rzecz mieć potrzeby (to naturalne dla każdego) a druga znać je, być z nimi w zgodzie i konstruktywnie je realizować. Ten temat jest często kluczowym w terapii i nie mało osób ma takie problemy, na prawdę. Zachęcam do skorzystania z pomocy terapeuty. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości zapraszam do indywidualnego kontaktu. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Zapewniam, że mają Państwo trudność z porozumieniem się z żoną nie z powodu różnicy płci między Wami.
Zazdrość to trudny temat i skomplikowany problem, który może mieć zarówno pozytywny, jak i (jeśli zazdrość jest nadmierna, agresywna, ciągła) bardzo negatywny wpływ na związek. Jeśli czuje Pan, że oddalacie się od siebie z żoną, trudniej jest Wam ze sobą rozmawiać, uczucia zdają się wypalać - to znak, że warto rozważyć skorzystanie z terapii małżeńskiej.

Pozdrawiam!