Obsesja na temat zdrady partnera

postanowilam napisac, bo kompletnie nie wiem, jak poradzic sobie z cala sytuacja. Ponad rok temu poznalam chlopaka w ktorym bardzo sie zakochalam ( ja mam 30 lat on 34). od samego poczatku, nie wiem dlaczego wpadlam w obsesje, ze ktoregos dnia mnie zdradzi i kompletnie mu nie ufalam. Zaczelam robic rzeczy, ktore kompletnie mnie nisczyly psychicznie. czytalam jego facebooka, robilam awantury. po 9 mieisacach pojechal na wakacje i tam mnie zdradzil. teraz probowal do mnie wrocic ale byl z innymi

Mgr Adam Horak Psycholog

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy chodzi o obsesje, czy o inny problem. Istnieje zjawisko samospełniającej się przepowiedni, które polega na oczekiwaniu negatywnych zdarzeń, które niestety następują. Podłożem uciążliwej dla innych podejrzliwości może być niska samoocena, której deficyt próbujemy wyrównać np. poprzez nadmierną kontrolę innych.Być może taki zależnościowy model związku obserwowała Pani u rodziców i teraz realizuje go Pani z mężczyznami. Pani obiekcje w obliczu "skruchy "chłopaka są oznaką procesu odbudowy Pani samooceny i prawidłowego wyznaczania granic w związku. Trudno mówić o zdradzie, skoro nie pozostaje Pani w związku małżeńskim.