Obsesyjne odchudzanie się u 18-latki

Witam, jestem kobietą i mam 18 lat. Mam 164 cm wzrostu i ważę 46 kg. Od kilku miesięcy odchudzam się, przez co straciłam okres. Chciałabym jeszcze schudnąć, ale moja mama mówi mi, że muszę przytyć w celu odzyskania okresu. Nie chcę przytyć. Myśl, że mogłabym być grubsza niż teraz jestem przeraża mnie. Od kilku dni jem bardzo dużo, wręcz obżeram się. Jem chyba 5000 kcal dziennie. Mama mówi, że tak trzeba. Nie chcę tyle jeść. Nie chcę przytyć. Mam obsesję na tym punkcie. Co mam zrobić?

Witam,

500kcal dziennie to bardzo mało a Pani twierdzi że się objada, taka kaloryczność to jakieś 3 razy mniej niz Pani potrzebuje.
Jest bardzo prawdopodobne że cierpi Pani na zaburzenia odżywiania.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Z pewnością nie powinna Pani już chudnąć!!! Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja czy bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Sposób w jaki opisujesz swój problem jednoznacznie wskazuje, że cierpisz na zaburzenia odżywiania. Powinnaś zgłosić się do psychologa i podjąć psychoterapię. WIzyta u ginekologa oraz dietetyka również wydaje się być niezbędna. Brak okresu to ostrzeżenie, ze twój organizm ma dość. Jeżeli w tym momencie tego nie skontrolujesz i nie zgłosisz się po pomoc, to organizm będzie w dalszym ciągu się wyniszczał, a brak okresu to będzie tylko jeden z mnóstwa innych problemów, jakie będą się działy z Twoim ciałem, organizmem i psychiką.