Obsesyjne zaburzenia odżywiania

Bulimia,anoreksja? 3 lata temu zaczelam się odchudzac z waga ok 58kg.Nie stosowalam rekstrekcyjnej diety, tylko ograniczalam co tydzień niezdrowa żywność i cwiczylam codziennie. W 5 msc schudłam ok 8-9 kg. Do dzis obsesyjnie pilnuje wagi by mieć poniżej 50 i nie jem wiecej niz 1500 kc.Codziennie ćwicze ok 40 min. Przez ten caly czas aż do teraz mam co kilkanaście dni napady jedzenia.Wtedy z wyrzutow sumienia ide zwymiotowac. Od roku nie mam miesiączki. Mam 22 lata,wzrost 165.Aktualna waga 48,7kg

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Wprawdzie waga nie spadła drastycznie, ale brak miesiączki jest już mocno niepokojący. Wygląda na to, że od kilku lat coś trudnego dzieje się w Pani życiu. Obsesyjne myśli o jedzeniu i wadze, zazwyczaj przychodzą po to, żeby odciągnąć uwagę od tego, co szarpie psychikę i już się w niej nie mieści. Polecam skorzystać z pomocy terapeuty, póki ma Pani jeszcze trochę kontroli nad sobą.