Obszary suchej i rogowaciejącej skóry u 27-letniej kobiety

W okolicy nosa i na czole mam obszary bardzo suchej, rogowaciejącej skóry. Podejrzewałam, że może to być skutek braku którejś z witamin b, staram się zażywać te witaminy, ale sposób pomaga tylko przy dużych dawkach (maksymalnych wynikających z opakowania) lub większych i gdy jednej zaniedbam problem natychmiast wraca. Jest to bardzo uciążliwe, wygląda nieestetycznie, witamin muszę łykać na prawdę dużo żeby coś zadziałały. Dodam że badania krwi wychodzą mi dobrze.

Witam
Duże przesuszenie skory powoduje, że skóra pokrywa się nieładnym , rogowaciejącym naskórkiem.
Proszę spróbować użyć balsamu do ciała z mocznikiem np xerial czy uriage- dostanie Pani bez problemu w aptece. Są to produkty bardzo dobrze nawilżajace ale także złuszczające zrogowaciały naskórek. Czasem w aptece maja małe próbki tych produktów, proszę się o nie zapytać.
Ewa Rybicka