Obtłuszczona wątroba przy niedoczynności tarczycy

WITAM OD LISTOPADZA MA PROBLEMY ZE ZDROWIE NAJPIERW WYKRYLI ZE MAM NIEDOCZYNOSC TARCZYCY PUZNIEJ OBTUSZCZONOM WONROBE 1 STOPNIA PUZNIEJ MIAŁAM GASKOSKOPIE I WYKRYLI ZAPALENIE ZOŁADKA A NIE DAWNO BYŁAM NA KOLONOSKOPI BO BOLAL MNIE ODBYT ALE WYSZŁO WSZYSTKO DOBRZE . ALE OSTATNO OD 2 MIESIECY CZUJE SIE SŁABO BOLĄ MNIE MIESNI CZUJE SIE OSŁABIONA DODAM ZE JESTEM STRASZNIE NERWOWA CZY TO MOZE BYC POWUD TYCH CHOROB JAKIE MOGE PRZEJSC JESZCZE BADANIA.PROSZE O RADE

Aleksander Ropielewski

Na chwilę obecną nie widzęwskazan do wykonania szeroko zakrojonej diagnostyki i sugeruję zrobienie podstawowej morfologii krwi oraz kontakt z lekarzem, ponieważ Pani objawy są mało specyficzne i mogą wynikać z opisanych chorób przewodu pokarmowego oraz tarczycy. Nie można jednak wykluczyć, że mają inne podłoze i w tym celu warto skontaktować się z lekarzem.

Na pewno trzeba w pierwszej kolejności uregulować gospodarkę hormonalną tarczycy. Te dolegliwości jakie pani podaje w głównej mierze mogą być związane z niskim poziomem hormonów tarczycy we krwi. Oczywiście trzeba by jeszcze z uwagi na Pani nerwowość skonsultować się np. z psychologiem. Często nerwica przejawia się także hipochondryzmem.