Zapalenie oskrzeli u niemowlaka

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie dotyczące zapalenia oskrzeli u niemowlaka. 4-miesięcznemu dziecku 6 dni temu zdiagnozowano obturacyjne zapalenie oskrzeli. Dostał Augmentin (4 dni), a 6 dni temu azitro lek (4dni po 3,5 ml) inhalacje BERODUAL 8 Kropli 2 RAZY DZIENNIE I nebbud. Wizyta kontrolna w sobotę rano po leczeniu antybiotykiem wskazała że sa jeszcze pojedyncze zmiany w oskrzelach. Pediatra antybiotyku juz nie dał, kazał tylko inhalować 2 razy dziennie . Kaszel utrzymuje się jeszcze. Jak długo mogą być słyszalne pojedyncze zmiany w oskrzelach i mokry kaszel? Czy obturacyjne zapalenie oskrzeli u niemowlaka jest czymś bardzo niebezpiecznym czy raczej nie ma powodów do obaw i obecne objawy wskazują, że choroba faktycznie ustępuje? Martwiłam się bardzo, teraz jestem już nieco spokojniejsza ale i tak wolałabym się upewnić. Dziękuję za odpowiedź.

Witam. Nabłonek dróg oddechowych po tego typu infekcjach regeneruje się dość długo - nawet do 6 tygodni. Objawy powinny ustąpić jednak wcześniej - do 2 tygodni po zastosowaniu antybiotyku. Proszę pamiętać że przedłużanie antybiotykoterapii u tak małego dziecka nie jest korzystne.