Obturacyjne zapalenie oskrzeli u dziecka

Witam, Moje dziecko ma 1,5 roku i często choruje na obturacyjne zapalenie oskrzeli. Z tego powodu dostaliśmy skierowanie do pulmonologa. Wczoraj na wizycie lekarz po osłuchaniu stwierdził szmery w lewym płucu i wypisał antybiotyk. Po wykonaniu morfologii i CRP okazało się, że wszystkie wyniki są w normie. Dodam jeszcze,że dziecko nie ma kataru, kaszlu ani nie gorączkuje. Jest wesoła i bawi się jak zawsze. Moje pytanie: Czy ten szmer w płucach rzeczywiście jest oznaką zapalenia płuc?

Lek. Tomasz Budlewski

Moze tak być, ja jednak wstrzymałbym sie z antybiotykiem jesli dziecko nie prezentuje zadnych objawów. Czy było wykonane rtg płuc?