Obumarcie ciąży a czas oczekiwania na naturalne poronienie

Witam Panie doktorze. Wg ostatniej miesiączki jestem w 9 tyg.ciąży, jednak ciąża obumarła na wczesnym etapie lub jajo płodowe jest puste (dwie różne opinie dwóch lekarzy). Beta hcg spada. Lekarz kazał czekać na naturalne poronienie. Jest to moja pierwsza ciąża, nie mam krwawienia ani bólu brzucha, również żadnych objawów ciąży. Jak długo można chodzić z obumarłą ciążą lub pustym pęcherzykiem? Czy to nie zagraża mojemu zdrowiu/życiu? Może powinnam zgłosić się do szpitala na zabieg?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję powtorzyc poziom beta hcg na początku tygodnia i ponownie udać się do lekarza ginekologa.