Obumarcie ciąży w 10. tygodniu ciąży

Witam, proszę o pomoc. W 10tc ciąży okazało się, że ciąża obumarła w 7tc, serduszko przestało bić. W szpitalu podano mi tabletki i poroniłam sama, po dwóch dniach zrobiono mi łyżeczkowanie. Minęło 21 dni a ja zaczęłam dziwnie plamić.Jest to intensywne plamienie w ciemno-brązowym kolorze i za nic w świecie nie przypomina miesiączki. Czy powinnam być zaniepokojona?

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do niepokoju, ponieważ po wyłyżeczkowaniu jamy macicy mogą występować podobne plamienia. Jeżeli jednak będą się utrzymywać ponad tydzień, towarzyszyć im będzie ból lub będą nasilone prosze zgłosić się do lekarza.