Obumarcie płodu – objawy

Jakie są pierwsze objawy martwego płodu? Pilnie proszę o odp.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Objawy te zależą od stanu zaawansowania ciąży. We wczesnej ciąży następuje ustąpienie objawów ciąży jak nudności czy powiększenie piersi. W bardziej zaawansowanej ciąży matka przestaje czuć ruchy dziecka, co jest zwykle pierwszym obiawem możliwym do zaobserwowania.

Pozdrawiam serdecznie!