Obumarcie płodu w 3 miesiącu - czy pobicie mogło być przyczyną?

Witam. Piszę do Państwa, bo z tym pytaniem nie mam śmiałości pójść do swojego lekarza. Mam 30 lat, od prawie roku starałam się zajść w ciążę i udało się. 02.02.2011 r. zrobiłam tez ciążowy, który wyszedł pozytywnie, po kilku dniach potwierdziła to moja pani ginekolog. Umówiłam się na kolejną wizytę za miesiąc, tj. 03.03.11. W tym czasie dokładnie 18.02.2011 r. miałam ze swoim partnerem kłótnię, w której zostałam pobita, pobicie dotyczyło okolic twarzy, głowy, szyji. Wtedy miałam potworny ból żołądka i z bólu nie spałam całą noc. Nie uderzył mnie w brzuch. Jak pojawiłam się na wizycie u Pani ginekolog, stwierdziła, że dzidziuś urósł - miał 32 mm - ale nie wyczuła tętna i kazała mi przyjść 15.03.11. Niestety badanie wykazało najgorsze - płód obumarł. 17.03.11 mam zabieg - łyżeczkowanie. Piszę do państwa, bo nie daje mi spokoju ta sytuacja i pobicie, czy to może być przyczyną obumarcia płodu, czy przyczyna jest inna, np. genetyczna. Martwi mnie to, bo do czasu tej kłótni wszystko było w porządku, miałam objawy typowo ciążowe i nawet dzidziuś do tego czasu rósł, po tym czasie wszystko zanikło. Bardzo proszę Państwa o odpowiedź w tej strawie, z góry dziekuję za odpowiedź. Docia

Witam serdecznie!
Niestety na podstawie Pani odpisu nie można ustalić bezpośredniej przyczyny obumarcia płodu. Poronienia w pierwszym trymestrze ciąży występują stosunkowo często, choć niektóre czynniki mogą zwiększać ryzyko ich wystąpienia. Pobicie jest niewątpliwie złym czynnikiem rokowniczym dla rozwoju ciąży. Przyznam, że źle się stało, że nie udała się Pani do ginekologa bezpośrednio po całym incydencie. Za dwa dni będzie miała Pani wykonany zabieg łyżeczkowania, z którego pobrany materiał zostanie przesłany do pracowni histopatologicznej. Uzyskany wynik być może da odpowiedź na nartujące Panią pytanie.
Pozdrawiam.