Obumarcie płodu w 8. tygodniu ciąży i aborcja farmakologiczna

Na ostatnim badaniu usg stwierdzono u mnie obumarcie płodu w 8-9 tyg. Stwierdzono to w tyg 13. Otrzymałam dopochwowe tabletki misoprostol. Zaczęłam krwawić obficie po 2-3 godzinach. Były widoczne skrzepy i krew. Obecnie (2 dzień) krwawienie jest raczej skąpe. Czy wszystko przebiega prawidłowo? Wizyte bede miec ustalona w nast tyg. Czy lek ten zwiększa prawdopodobieństwo raka piersi?? Spotkałam sie ze stwierdzeniem ze w przypadku aborcji istnieje zwiększone ryzyko. Jednak aborcja to nie byla.

Objawy, które Pani opisuje są związane z procesem oczyszczania się jamy macicy po wywołanym poronieniu martwego zarodka.
Jednorazowa dawka leku nie powinna istotnie wpłynąć na kwestie nowotworzenia.