Obustronne wodniaki jajowodów, zrosty w miednicy mniejszej, niedrożność obu jajowodów.

Dobry wieczór, chciałabym zapytać czy mam jakiekolwiek szansę na zajście w ciąże? 2 tyg, temu miałam robioną laparoskopie ,rozpoznanie: Obustronne wodniaki jajowodów,zrosty w miednicy mniejszej,niedrożność obu jajowodów. Lekarz powiedział mi również po operacji że miałam poskręcane ze sobą jajniki. Powiedział tylko że chciałby za trzy miesiące usunąć jajowody. Czy jest to konieczne, czy po usunięciu będę mogła mieć własne dzieci? proszę o odpowiedz jestem młoda i bardzo chciałabym mieć dzieci.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do ginekologa w celu określenia najbardziej odpowiedniej metody postępowanie w celu zajścia w ciąże. Po przeanalizowaniu wszystkich wyników będzie można określić odpowiednie postępowanie.