Obustronne wycięcie jajowodów a zajście w ciążę

Proszę o interpretacje wyniku: Rozpoznanie kliniczne: zespół bólowy miednicy małej, wodniaki jajowodów, endometrioza jajników i miednicy małej. Zabiegi diagnostyczne: laparoskopia: wyłonienie ze zrostów obu jajników. Obustronne wycięcie jajowodów. Elektrodestrukcja ognisk endometriotycznych obu jajników. Drenaż. Dgn.jajowody drożne. Pytanie: rozumiem, że w ciążę już nie zajdę z powodu usuniętych jajowodów?

Lek. Tomasz Budlewski

Coś jest nie tak w opisie ponieważ raz jest że usunięto a raz że są jajowody drożne. Proszę koniecznie udać się do lekarza wykonującego zabieg.