Obustronne wysiękowe zapalenie a zabieg usunięcia trzeciego migdałka

Witam. Mój syn skończył 4 latka w maju. W sierpniu przeszedł zabieg usunięcia trzeciego migdałka oraz miał zabieg również na oba uszka ( obustronne wysiękowe zapalenie ) i nie założono mu drenów, czy postapiono prawidłowo? Po pierwszej kontroli było wszystko w porządku czyli po dwóch tygodniach od zabiegu ale po kolejnych dwóch miesiącach okazalo się że niestety uszy są w takim samym stanie jak przed zabiegiem. ... Chcę zwrócić jeszcze uwagę, ze syn po zabiegu nie był ani razu chory. Co robić?!

Jeżeli to był płyn to po samej dobrze wykonanej adenotomii powinien wypłynąć przez udrożnione trąbki słuchowe. Jeżeli to był żel to winien być drenowany. co w audiometrii i tympanometrii?